Usługi

01

Żel XILIX ŻELOWANIE

do stosowania przez wyszkolonych profesjonalistów. Jest bezpieczny dla środowiska i otoczenia. Gotowy do użycia, nie odbarwia zabezpieczonego drewna. Ma doskonałe właściwości penetracyjne drewna przez co jest bardzo skuteczny w walce z drewnojadami.

Xilix jest substancją w postaci żelu o działaniu owadobójczym w skład którego wchodzi permetryna zaliczna do insektycydów. Znakomite właściwości tiksotropowe pozwalają na powierzchniową aplikację grubych warstw na drewnie, o lepkości nie pozwalającej spływaniu i kapaniu żelu. Xilix żel o działaniu owadobójczym pozostaje w takiej formie przez okres kilku, a nawet kilkunastu dni( w zalezności od gatunku i rodzaju drewna). Przenikając w głąb drewna unieszkodliwia owady ( Xilix gel leczy i chroni drewno).

 

02

FUMIGACJA

Zabieg do przeprowadzenia tylko przez profesjonalistów. Fosforowodór to gaz używany do walki z drewnojadami. Jest bardzo trujący dla owadów, zwierząt i ludzi. 

Fumigacja to bardzo popularny zabieg zwalczający szkodniki drewna. Wykorzystuje się go w różnych miejscach – w domach, kościołach, obiektach zabytkowych, silosach ze zbożem, w dezynsekcji palet i innych opakowań drewnianych. Wykonuje się ją najczęściej poprzez namiotowanie – polega na szczelnym zamknięciu przedmiotu lub obiektu i wprowadzeniu do środka toksycznego dla owadów gazu.

Metoda sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy zakres porażenia drewna przez szkodniki jest duży i nie jesteśmy w stanie stwierdzić jednoznacznie w których miejscach żerują owady. To samo jeśli chodzi o dostęp do drewna zainfekowanego – jeśli dostęp jest utrudniony gazowanie jest świetnym rozwiązaniem. Działamy wtedy kompleksowo na cały obiekt.